Projektas „Vokiečių kultūros pėdsakai Sangrūdos ir Kalvarijos apylinkėse”

Rugsėjo 20 dieną 6 klasės mokiniai vyko į edukacinę išvyką- žygį „Vokiečių kultūros pėdsakai Sangrūdos apylinkėse“. Išvykos metu aplankėme tris istorinius objektus – Radiškės kaimo vokiečių kapines, paminklą per Pirmąjį pasaulinį karą žuvusiems vokiečių ir rusų kariams atminti, esantį Rūdninkų kaime bei senąsias vokiečių kapines Vaiponiškių kaime, įtrauktas į valstybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą. Mokiniai turėjo užduotį iššifruoti įrašus ant paminklų, užsirašydami juos mobiliuosiuose telefonuose arba sąsiuviniuose, bei juos išversti į lietuvių kalbą. Išvykos metu prisilietėmė prie dar gyvo, bet primiršto mūsų krašto istorijos puslapio.

Rugsėjo 27 dieną šeštokai dalyvavo edukacinėje valandėlėje Sangrūdos seniūnijos bibliotekoje. Bibliotekininkė Margarita Žardeckienė išsamiai pristatė mūsų krašte gyvenusių vokiečių apgyvendinimo istoriją, papročius, amatus ir verslus, religiją ir net meilės istorijas. Visi kartu šifravome nufotografuotus užrašus ant paminklų vokiečių kapinėse.