Europos kalbų diena

Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų  rugsėjo 26-tąją minėti kalbų dieną – puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti  mokytis kalbų, o taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir saugoti nykstančias kalbas.  Kalbų mokytojų iniciatyva šią dieną paminėjo ir Kalvarijos savivaldybės Sangrūdos pagrindinės mokyklos mokiniai.

Minint tarptautinę Europos kalbų dieną mokytojai stengėsi atkreipti mokininių dėmesį į mokomųjų kalbų svarbą mokymui, mokymuisi ir bendravimui. Anglų kalbos pamokose  kartu su mokytoja I. Adaškevičiene ketvirtos klasės mokiniai piešė skirtingų šalių vėliavas ir jas aptarė, o vyresnių klasių mokiniai mokėsi angliškų patarlių bei jas iliustravo. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai kartu su mokytojos V. Grigaitienės pagalba kūrė atvirlaiškius, skirtus pasveikinti Europą su kalbų diena, susipažinę su istorija apie Babelio bokštą, kūrė plakatus tema ,,Kalba gyvybės medis“. 6 ir 9 klasių mokiniai konstravo kalbos kubus, kuriuose galima rasti informacijos apie kalbų dienos reikšmę Europos žmonėms.

Vokiečių rašytojas Johannas Wolfgangas von Goethe yra teigęs: „Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios.“ Kalbų mokymasis turi neginčijamą naudą – jos padeda ne tik geriau pažinti kitas kultūras, bet ir kartu atsigręžti į savąją, suprasti jos išskirtinumą ir turtingumą kitų tautų kontekste. Be kita ko, jos neatsiejamas įrankis norint gerinti socialinius įgūdžius, siekiant platesnių karjeros galimybių, keliaujant.