Išvyka į Rumšiškes

Birželio 6 dieną ketvirtos klasės mokiniai lankėsi muziejuje po atviru dangumi Rumšiškėse. Išvykos tikslas – įtvirtinti ugdymo procese įgytas žinias apie Lietuvos etnografinius regionus, papildyti žinių bagažą ir supratimą apie etninę kultūrą. Etninės kultūros pažinimas padeda įsisavinti bendražmogiškas vertybes, kurios tampa kiekvieno augančio žmogaus prigimtinėmis vertybėmis. Ketvirtokai Lietuvos etnografijos muziejuje  per keletą valandų apkeliavo visus Lietuvos etnografinius regionus. Aplankėme Žemaitijos kupetinį kaimą ir vienkieminę pasiturinčio valstiečio sodybą su namu. Suvalkijoje susipažinome su tarpukario laikotarpio suvalkiečio buitimi. Aukštaitijoje apžiūrėjome gatvinį rėžinį, aukštaičių kaimą, rėčių ir krepšių kolekciją, rūtų darželį. Dzūkijoje kerdžiaus sodyboje išbandėme piemenėlių medinius ratelius ir paspirtukus. Miestelyje apsilankėme atkurtoje aštuoniakampėje XIX a. medinėje Sasnavos bažnyčioje. Rumšiškių arbatinėje pasivaišinę kava, šaltais gėrimais ir ledais, aplankėme karietų ekspoziciją, stalių dirbtuves, paštą ir pradžios mokyklą.

Skip to content