Pažinkime Druskininkus iš arčiau: praeitis ir dabartis

Spalio 7 dieną penkiolika Kalvarijos savivaldybės Sangrūdos pagrindinės mokyklos mokinių kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Viktorija Grigaitiene vyko į Druskininkus. Čia jų laukė įvairios integruotos patyriminės veiklos bei, žinoma, pramogos.

Interaktyvios edukacijos ,,Druskininkų miesto detektyvas“ metu lankomus objektus mokiniai turėjo rasti patys, vedami virtualaus gido Braino. Lyg detektyvinę bylą narpliojo Druskininkų istoriją, kol ištyrinėjo pagrindinius šio miesto lankomus objektus.

Aplankė ir istorinį Karolio Dineikos parką, kuris Druskininkuose suplanuotas natūralioje spygliuočių ir lapuočių miško bei Ratnyčios upelio (kurio vandenys buvo panaudoti jonoterapijos paviljonui ir kaskadinėms maudyklėms įrengti) aplinkoje. Čia turėjo galimybę išbandyti pasivaikščiojimą dozuotais vaikščiojimo takais.

Išvyką vainikavo apsilankymas ,,Aqua‘‘ parke. 30 000 kv. m. ploto Druskininkų vandens parke sau tinkamiausią poilsį ir pramogas atrado kiekvienas: sūpavosi jūros bangų baseine, plaukė prieš srovę sraunioje upėje, nugalėjo visas baimes įspūdinguose čiuožimo kalneliuose, įsisuko į nesibaigiančių linksmybių sūkurį.

Domėdamiesi istorine Lietuvos praeitimi mokiniai suvokė, kad norint vertinti šiandieninį šalies gyvenimą, būtina pažinti šalies istoriją, kultūrą ir jausti jai pagarbą. Žaidimų ir užduočių pagrindu parengti užsiėmimai praturtino mokinių istorines ir geografines žinias, lavino orientavimosi gebėjimus.