Etninės kultūros pamokos kitose erdvėse

Mūsų mokyklos 5 ir 6 klasių mokiniai per etninės kultūros pamokas lankėsi Sangrūdos kultūros namuose veikiančioje parodoje „Širdimi išausti lietuviški raštai“. Parodoje eksponuojami senieji geriausių Sangrūdos ir Punsko krašto audėjų rankdarbiai.

Renginyje mokiniai sužinojo, kad audimas – viena seniausių lietuvių liaudies meno šakų, kuri apima vilnonės ir lininės aprangos bei buities reikmenų puošmenų – užuolaidų, staltiesių, lovatiesių, rankšluosčių, juostų – gamybą įvairiomis technikomis.

Susipažinę su įvairiais audinių raštais ir jų reikšmėmis, jaunieji etninės kultūros mylėtojai atliko ir praktinius darbus – popieriuje atkūrė labiausiai patikusius ir įsimintinus senuosius raštus bei rankdarbių fragmentus.

Tęstinė pamoka vyko mokyklos muziejuje, kuriame mokiniai, susipažinę su senųjų raštų tipais ir reikšmėmis, ieškojo liaudies raštų ir ornamentų eksponatuose, įvardijo jų reikšmes bei paskirtį, nustatė, iš kokios medžiagos rankdarbiai sukurti.

Dėkojame Sangrūdos laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorei Angelei Bapkauskienei už parodos organizavimą ir išsamų pristatymą mokiniams.

Mokytoja Rūta

Skip to content