Netradicinės patyriminės veiklos Vilniuje

Balandžio 2 d. Kalvarijos sav. Sangrūdos pagrindinės mokyklos mokinai dalyvavo netradicinėse patyriminėse veiklose Vilniuje. Sostinėje moksleivių laukė ne tik įsimintinos edukacijos, tačiau ir pramogos.

Pirmiausiai mokiniais aplankė Vilniaus katedros požemius – nematomą pastato dalį, kuri pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindino su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Apsilankymo katedroje metu pamatėme senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje, gilinomės į pastato kaitą ir su šventove susijusių žmonių gyvenimus.

Susipažinę su nedidelėmis katedros lobių užuominomis požemiuose, visą lobyną pamatyti siauromis senamiesčio gatvelėmis paraukėme į Šv. Mykolo bažnyčią. Ne kartą lobyno daiktai buvo įkeisti, susidėvėję, perlydyti. Tai, kad vertinga lobyno dalis pasiekė šiuos laikus, prilygsta stebuklui.

Pasipildę žinių arsenalą mokiniai labiausiai laukė apsilankymo 1600 kv. m. ploto erdvėje, kurioje įsikūrusi didžiausia batutų platforma Europoje, kempiniai baseinai bei  įvairios kitos pramogos. Čia galėjome išbandyti individualias batutų fitneso treniruotes su patyrusiais treneriais bei saugiai pasimokyti ekstremalių triukų.

Skip to content